Aktualności

Ruch w zagrodzie

Mając na uwadze promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.


W opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramy tej inicjatywy wpisuje się idea Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, gdyż przyczynia się m.in. kreowania wśród uczniów prozdrowotnych gustów konsumenckich, poznawania dobrej polskiej żywności i upowszechniania aktywności fizycznej w naturalnym wiejskim środowisku.

Wiosenna promocja Zagród Edukacyjnych

Zagrody edukacyjne zapraszają na stoiska promocyjne  na wiosennych targach turystycznych:

1. Warszawa, 4-6 kwietnia 2014 – XIX Targi Turystyki i Wypoczynku  LATO 2014


Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa, www.targilato.pl

 

(zobacz film z ubiegłorocznej edycji targów LATO 2013)

 

Wiklinowe aranżacje w zagrodach - zaproszenie na warsztaty

Zagroda edukacyjna "Plantacja wikliny" zaprasza wszystkich członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych na spotkanie warsztatowe pn. "Wiklinowe aranżacje w zagrodach".

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4-6 lipca 2014 r w Konarzewie.

 

Szczegółowe informacje na plakacie

Edukacja w gospodarstwie rolnym w międzynarodowym projekcie FARMLAND

Projekt FARMLAND - „Farm Activities for Rural Model Learning And Nature Didactics” jest wdrażany w ramach Programu UE „Uczenie się przez całe życie” Program Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji. Projekt trwa 24 miesiące, od listopada 2013 r. do października 2015 r. i jest prowadzony przez konsorcjum 6 partnerów z 5 krajów UE.

 

W dniach 12-13.12.2013 r. przedstawiciele wszystkich partnerów przybyli do Rzymu na spotkanie rozpoczynające projekt FARMLAND, zorganizowane przez włoskiego partnera Agricoltura e Vita Associazione. W spotkaniu wzięli udział także European Council of Young Farmers CEJA - Belgia, Granaforma - Hiszpania, Instytut Zootechniki - Polska, Comunitatea Pentru Invatarea Permanenta - Rumunia oraz CDR O/Kraków – lider projektu.

 

Za nami I Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych

Kolejne, niezwykłe spotkanie członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych było możliwe dzięki realizacji w dniach 28-29 listopada 2013 r. I Ogólnopolskiego Zlotu Zagród Edukacyjnych. Konferencja była okazją do podsumowania dwóch lat funkcjonowania Sieci, integracji i wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

 

Konferencja zorganizowana została przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie i Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach w Hotelu Campanile przy Alei Piłsudskiego w Łodzi.

 

W konferencji wzięło udział 120 osób, w tym głównie członkowie Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz doradcy rolniczy koordynujący funkcjonowanie zagród edukacyjnych z całej Polski.

 

BAZA GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH

Szukaj

 


WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem