Agroturystyka “U Misia”
Opis
Jesteśmy góralami z dziada, pradziada, Zagórzaninami z Gorców. W naszej wsi urodził się i mieszkał Władysław Orkan – poeta, twórca góralskiego dekalogu i założyciel Związku Podhalan. Gospodarstwo „U Misia” ma tradycję wielu dziesiątek lat. Jego nazwa związana jest z przygodą naszego dziadka z prawdziwym niedźwiedziem. Tę historię poznacie podczas pobytu u nas. Wszyscy, którzy tu bywali, twierdzą, że serki „U Misia” nojlepse nie od dzisiaj! Odwiedziny u nas to niebywała okazja aktywnego poznania całego procesu wyrobu produktów z ekologicznego mleka, szczególnie serków góralskich. W naszym gospodarstwie mamy 10 mlecznych krówek, które przez całe lato pasą się na gorczańskich, bogatych łąkach. Dowiecie się co to jest klog, ferula, puciera, cyrpoki. Poznacie wiele innych narządzi używanych 500 lat temu jak i dzisiaj przy wyrobie serków.
Obok nas, zaledwie 700 m spaceru bezpiecznym chodnikiem, znajduje się zabytkowy park dworski hrabiów Wodzickich z Ośrodkiem Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego i jego bogatym zapleczem (ekspozycja przyrodniczo-kulturowa, ścieżka edukacyjna, powstający ogród roślin gorczańskich, miejsca obserwacji przyrodniczych). Na terenie parku są alejki spacerowe, tężnie, stawy. Idealne miejsce dla edukacji w zakresie świadomości ekologicznej, ale również dla wypoczynku i relaksu wśród pięknej przyrody. Preferujemy pobyty 2-3 dniowe podczas których można skorzystać również z zajęć przyrodniczych organizowanych na terenie parku dworskiego hrabiów Wodzickich jak i pozostałej, górskiej części Gorczańskiego Parku Narodowego. Współpracujemy z edukatorami z bogatym dorobkiem i doświadczeniem. Naszym gościom, i tym małym, i dużym przygotujemy ucztę dla duszy i ciała zgodnie z ich życzeniami! Wspólnie zrobimy serki, poznamy ciekawostki z życia górali zagórzańskich oraz tajemnice gorczańskiej przyrody. Gwarantujemy ciekawy program, dobre warunki pobytowe, wspaniałą, tradycyjną kuchnię!
Ważne dla nauczycieli! Tematy naszych zajęć jak i ich realizację dostosowaliśmy tak, aby były spójne z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej w zakresie edukacji przyrodniczej.
Zapraszamy!! A po nasemu : pytomy Wos piknie