„PSZCZÓŁKI”

5,00
Niezwojowice · małopolskie

Opis

Gospodarstwo ekologiczne "pszczółki" zlokalizowane w województwie małopolskim w zacisznym uroczym zakątku gminy Pałecznica w miejscowości Niezwojowice. Z dala od zgiełku miasta, można świetnie wypocząć o każdej porze roku - gospodarstwo świadczy bowiem usługi całoroczne.

Gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych o łącznej powierzchni 4 ha, oraz naturalne źródełko przy którym czas staje w miejscu. Przyjemne otoczenie działki wypełnia też sad owocowy, w którym znajduje się pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium dostępne dla zwiedzających oraz pszczela sala dydaktyczna pozwalająca przybliżyć życie rodziny pszczelej.

Do dyspozycji zwiedzających nasze gospodarstwo jest aleja lipowa, gdzie w okresie lipca zbieramy kwiat lipowy na herbatę. Od 2007 roku gospodarze organizują ogólnopolskie plenery malarskie, a od 2012 organizujemy plener "piękno oczami dzieci-historia przez sztukę" z udziałem dzieci, które pod okiem artystów malarzy rozwijają swój talent malarski i zdobywają fachową wiedzę dotycząca malarstwa.

"Pszczółki" - zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza w pracowni pszczelarskiej przybliżenie prac sezonowych. Prezentacja narzędzi pasiecznych (ule, ramka pracy, miodarka, odsklepiarka, podkurzacz, kombinezon pszczelarski, drobny sprzęt pasieczny) -degustacja miodów odmianowych połączona z bajkową prezentacją w oparciu o obraz: "życie rodziny pszczelej w ciągu roku" interesujące i zabawne opowiadanie wierszem nagrane przez krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.

- wizyta w ulu inhalacyjnym odwiedzający w bezpiecznym domku podglądają przez szybkę życie rodziny pszczelej, mogą poznać piękny zapach olejków eterycznych, miodów i innych produktów pszczelich w ulu inhalacyjnym, jeśli ktoś ma kłopoty z drogami oddechowymi, bólem gardła to tu sie uodporni, taka inhalacja ma zbawienny wpływ na alergików i tych którzy chorują na katar sienny. W czasie spotkania z pszczołami i pszczelarzem można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii polskiego pszczelarstwa, poznać rózne typy uli. Dla odważnych prowadzimy pokazy przy otwartym ulu gdzie można zobaczyć cały skład rodziny i gromadzone przez nią zapasy.

-prezentujemy sposób wytwarzania świec z wosku pszczelego, każdy z uczestników może zrobić samodzielnie taką świecę, którą zabierze do domu. Palenie świec z wosku pszczelego ma korzystny wpływ na nasze zdrowie (jonizacja powietrza, oczyszczanie i udrożnienie dróg oddechowych).

"Salon poezji" -organizujemy spotkania, niecodzienne widowisko realizowane ścieżką patriotyczną i regionalną czytając wiersze i poematy przy oprawie muzycznej salon poezji organizowany jest od roku 2009.

-"Pan Tadeusz" dla miłośników języka polskiego prowadzimy multimedialne spotkanie z historią polski wraz z prezentacją obrazów, stworzonych przez Józefa Juszczyka. Artysta inspirował się pracami Michała Elwira Andriollego, twórcy pierwszych i najsłynniejszych ilustracji do "Pana Tadeusza" zamówionych przez f. H. Richtera. W efekcie powstała galeria 37 obrazów olejnych o wymiarach 85cmx90cm olej/płótno.

-"Racławice" projekt realizowany w ramach LGD" wychowanie w duchu patriotycznym przez prezentację książki "Racławice" powieść wierszem w 6 księgach z prezentacją 18 obrazów o wymiarach 40cmx30cm olej/płótno prezentacja z audio bukiem.

Gospodarstwo proponuje ponadto:

-"Karp" doskonałym uzupełnieniem dnia jest połów karpia gospodarstwo udostępnia stawy rybne gdzie, każdy z uczestników może na wędkę złowić okazałego karpia, a następnie samodzielnie go przyrządzić na grillu lub w wędzarni, czy też tradycyjnie na patelni.

-"Darcie pierza" w celu przypomnienia dawnych obyczajów, gospodarze organizują darcie pierza, które polega na tym, aby z całych piór oskubać tylko te miękkie części, uzyskując puch z piór z których robi się małe podusie zwane jaśkami, można je nabyć w gospodarstwie za odpowiednią opłatą (cena za poszewkę 10 zł, cena za pierze według cen na rynku pierza).

-"Śliwka" jesienią organizujemy tydzień suszenia śliwki, podczas którego można podejrzeć proces suszenia i smażenia powideł.

-"Zagroda dla najmłodszych" - spotkanie z domowymi zwierzętami: gęsiami, kaczkami, przepiórkami, kurami, królikami) ich dokarmianie i pojenie, zbieranie jajek.

"Eko-sklep" w dzisiejszych czasach rośnie świadomość ludzi dotycząca szkodliwości chemii w żywieniu, dlatego też pragną coraz lepiej i zdrowiej odżywiać się. Wychodząc im naprzeciw postanowiliśmy stworzyć sklep ze zdrową żywnością i zaoferować naszym klientom zdrowe, ekologiczne produkty takie jak: warzywa, owoce, zioła, jaja, pieczywo (chleb wiejski), mleko od krowy i kozy, sery, produkty zbożowe, przetwory owocowe i warzywne, gęsi, kury, kaczki, przepiórki, ryby.

Mając na uwadze świeżość i najwyższą jakość, odbiór towarów po ustaleniu terminu.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Ginące zawody

Ginące zawody

Kuchnia domowa

Kuchnia domowa

Przetwórstwo spożywcze

Przetwórstwo spożywcze

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

ZAJĘCIA PLASTYCZNE-PLENER MALARSKI DLA AMATORÓW I PROFESJONALISTÓW

ZAJĘCIA PLASTYCZNE-PLENER MALARSKI DLA AMATORÓW I PROFESJONALISTÓW

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zwyczaje i obrzędy

Zwyczaje i obrzędy

Zakres oferty

LEKCJA HISTORII-TEATRUM BITWY POD RACŁAWICAMI

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO - PAN TADEUSZ W KOLEKCJI 36 OBRAZÓW SALON POEZJI CZYTANIE POEMATU ADAMA MICKIEWICZA

Pobyt z wyżywieniem

Program jednodniowy bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Wyżywienie we własnym zakresie

Zwiedzanie biletowane

Adresaci oferty

Dzieci i młodzież bez opieki dorosłych

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum)

niepełnosprawni

NIWIDOMI

Osoby dorosłe

SŁABOSŁYSZĄCY-NIESŁYSZĄCY

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Szkoła średnia

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Niezwojowice 23,
32-109 Pałecznica

Opinie

(4)
5,00
Barbara
2021-05-12 18:32:40
5,00

Świetne miejsce. Idealne do odpoczynku od przytłaczającego zgiełku, pięknie ,pachnąco, serdecznie. Przemili właściciele, pyszne jedzenie, ogromna przestrzeń, bliskość stawów, wszystko sprawia, że człowiek może odpocząć. Gwiazdki, ani słowa nie odzwierciedlają tego miejsca. Dziękuje Barbara

Rafał Rucki
2021-05-12 10:50:28
5,00

Gospodarstwo w Niezwojowicach to niesamowite miejsce do wypoczynku. Wiejski klimat, kontakt z przyrodą, malownicze pola oraz kojące stawy. Gospodarze w całości poświęcają się temu miejscu, tworząc niepowtarzalną, domową atmosferę. Pyszne jedzenie, którego w pełni ekologiczne pochodzenie można samemu sprawdzić. Bogate zaplecze edukacyjne związane z historią i tradycją Polski. Najtrudniej stąd wyjechać, bo pobyt w gospodarstwie „Pszczółki" to niepowtarzalne doświadczenie. Polecam każdemu!

Agata Rucka
2021-05-12 10:50:10
5,00

Wspaniałe miejsce, spokojne, ciche klimatyczne. Odpoczynek nad stawami dla całej rodziny. Dobry punkt wypadowy do zwiedzania okolicy i spacerów po Kopcu Kościuszki. Wspaniała kuchnia pani Danusi (naturalna, zdrowa, pyszna - palce lizać).Niezapomniana lekcja historii( Panorama Racławicka ,Księgi Pana Tadeusza w obrazach) ,pisanie gęsim piórem, pobyt w ulu pszczelim inhalacyjnym i własnoręcznie zrobiona świeca z wosku pszczelego oraz szereg innych atrakcji. Bardzo polecam to miejsce. 5* w pełni zasłużone.

Maria Datoń
2021-05-09 20:50:39
5,00

Genialne miejsce odpowiednie dla każdego! Tradycyjna polska wieś w prawdziwym wydaniu 100%. Przemiłe gospodynie, dobra energia, jedzenie warte więcej niż złoto! Historia, rewelacyjna przyroda, zwierzęta, wnętrza pachnące nieprawdopodobnym charakterem, takie miejsce na rodzinny wyjazd, na szkolne warsztaty, na generalnie jazdy czas! Super, zasłużone 5 gwiazdek!

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Bacówka u Harnasia
zobacz szczegóły
Marcówka · małopolskie

Bacówka u Harnasia

Brak ocen
BACÓWKA NA BALIGÓWCE
zobacz szczegóły
Czarny Dunajec · małopolskie

BACÓWKA NA BALIGÓWCE

Brak ocen
„Szczęśliwa Trzynastka”
zobacz szczegóły
Jurczyce · małopolskie

„Szczęśliwa Trzynastka”

Brak ocen
„PSZCZÓŁKI”
zobacz szczegóły
Niezwojowice · małopolskie

„PSZCZÓŁKI”

5,00
Bacówka „BIAŁY JELEŃ”
zobacz szczegóły
Iwkowa · małopolskie

Bacówka „BIAŁY JELEŃ”

Brak ocen
Zwierzyniec Kopytkowo
zobacz szczegóły
Izdebnik · małopolskie

Zwierzyniec Kopytkowo

Brak ocen
Gospodarstwo Agroturystyczne „We Młynie”
zobacz szczegóły
Prądnik Korzkiewski · małopolskie

Gospodarstwo Agroturystyczne „We Młynie”

Brak ocen
ORAWSKIE RANCZO
zobacz szczegóły
HARKABUZ · małopolskie

ORAWSKIE RANCZO

5,00
„W zielonym gaju”
zobacz szczegóły
Jastrzębie · małopolskie

„W zielonym gaju”

5,00
Wiśniowy Gaj
zobacz szczegóły
Kobyłczyna · małopolskie

Wiśniowy Gaj

Brak ocen
Pasieka Leśna
zobacz szczegóły
Sidzina 694 · małopolskie

Pasieka Leśna

Brak ocen