DYNIOWY ZAKĄTEK

5,00
Olszany · dolnośląskie

Opis

Witaj w Dyniowym Zakątku! Dyniowy Zakątek to miejsce, które powstało z miłości do Dyni. To gospodarstwo rodzinne, którego początki sięgają 1945 roku, gdy rodzina Staraków spod lwowskiego miasteczka Gródek Jagielloński przyjechała do Olszan. Jesteśmy trzecim pokoleniem, które prowadzi i rozwija gospodarstwo. Jedną z naszych upraw jest dynia! Nasze produkty są niszowe i wyjątkowe. Trudno na rynku znaleźć tak szeroki asortyment dyniowych przetworów. Nie każdy przecież jadł np. pasztet czy chutneye z dyni. W Dyniowym Zakątku wykorzystuje się to cenne warzywo kulinarnie na różne sposoby. W okolicy, jak i w regionie Dolnego Śląska nie ma podobnych przedsięwzięć! Klienci, którzy w poszukiwaniu wysokogatunkowych, świeżych produktów o wyjątkowym smaku i innowacyjnych doznań kulinarnych, przyjeżdżają tu z całego województwa. W Dyniowym Zakątku powstał mały sklepik, w którym sprzedawane są dyniowe produkty. Cieszą się one dużą popularnością wśród poszukiwaczy zdrowych, smacznych i świeżych produktów. Od 2021 roku  zapraszamy na warsztaty edukacyjne. Przyjmujemy grupy z przedszkoli, szkół czy domów dziennego pobytu dla seniorów. Podczas zajęć mówimy o tym, jak cennym dla naszego zdrowia warzywem jest dynia. Oraz w jaki sposób ją uprawiamy. Pokazujemy różne odmiany dyni i prowadzimy na jej temat ciekawe pogadanki. Wspólnie z uczestnikami na warsztatach kulinarnych przygotowujemy smakowite wypieki z dynią, które uczestnicy zabierają do domu jako pyszną pamiątkę z naszego zakątka. W ofercie mamy również zajęcia rękodzielnicze, podczas których wydrążamy dynię i przygotowujemy elementy dekoracyjne do domu. W zagrodzie dyniowy zakątek prowadzony jest rolniczy handel detaliczny. produkty wytwarzane są sprzedawane w nowopowstałym sklepiku, który czynny jest od poniedziałku do piątku. dzieci podczas zajęć odwiedzają sklepik i mogą zrobić w nim zakupy. Serdecznie zapraszamy! Michał i Asia.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Kuchnia domowa

Kuchnia domowa

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Grupy specjalne

Osoby dorosłe

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Olszany 171,
58-150 Strzegom

Opinie

(10)
5,00
Kama
2023-09-26 20:26:45
5,00

W dniu dzisiejszym wraz z uczniami mieliśmy okazję odwiedzić fantastyczne miejsce jakim jest Dyniowy Zakątek 😊. Gościnność i uprzejmość gospodarzy udzieliła nam się od samego początku naszej wycieczki. Uczniowie po obfitym śniadaniu zamienili się w kucharzy i przygotowali przepyszne bułki i pizzę🍕. Dużym atutem Dyniowego Zakątka jest urokliwy sklepik, gdzie można dostać lokalne przetwory z ekologicznych oczywiście dyń😉😊. Wszystkim z całego ❤️polecamy to pełne pasji miejsce😊. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY! ❤️❤️

Renia
2023-09-21 16:24:26
5,00

Dyniowy Zakątek? Hmmm...... To miejsce pełne czaru, urządzone przytulnie i klimatycznie. Magia tego miejsca to nie tylko dyniowy wystrój ale również przemili gospodarze. Bardzo pracowici i z genialnym pomysłem na życie. Moi uczniowie z klasy 3 byli zachwyceni. Wyjeżdżaliśmy nie tylko z wiedzą o uprawie i rodzajach dyni, ale też z brzuszkami pełnymi od zdrowych dyniowych potraw. Samodzielnie zrobiona pizza i bułeczki to tzw. wisienka na torcie. Dzieci stwierdziły, że była to najlepsza z wycieczek - a były już w wielu miejscach.

WTZ JUTRZENKA
2023-09-21 14:06:50
5,00

Najsmaczniejsza wycieczka jaka nas kiedykolwiek w zyciu spotkała :) przepyszne bułeczki, pizza, chałka oraz produkty z dyni przygotowane przez właścicielkę. Sklepik bogato wyposażony w wykwintne wyroby. Przemili właściciele, otwarci na ludzi, bardzo gościnni. W podziękowaniu wydoilismy krowę oraz pojechaliśmy traktorem w pole;) polecamy serdecznie!

Justyna
2023-09-07 08:17:29
5,00

Byłam w Dyniowym Zakątku z grupą osób niepełnosprawnych. Miejsce przecudne, gospodarze przemili z ogromną pasją do tego co robią i niesamowitą gościnnością. Warsztaty pieczenia bułeczek i pizzy REWELACJA !!! Polecam odwiedzić to miejsce !! Wrócimy tam z przyjemnością.

Gosia
2023-06-30 23:13:09
5,00

Byliśmy tam i wrócimy mimo, że mamy bardzo daleko. Przeżyczliwi gospodarze. Mnóstwo wiedzy i serca. Przepyszne jedzenie. Polecamy.

Ewa
2023-05-16 22:00:09
5,00

Niesamowite miejsce i bardzo sympatyczni gospodarze. Po zajęciach w Dyniowym Zakątku nasi podopieczni byli zachwyceni kulinarnymi warsztatami i smacznymi przekąskami. Furorę zrobiła pyszna pizza. Polecam to miejsce 😀

Ania
2023-03-15 21:26:48
5,00

Niesamowite miejce z pięknymi ludźmi z pasją. Kochający przyrodę i z miłością opowiadający o cudownych darach natury. Nasi uczniowie z liceum wyszli z pełnymi brzuszkami🥖🍕, z wypiekami na twarzach i w rękach☺️ Przystanek idealny dla osób pielęgnujących relacje międzyludzkie. Wróciliśmy z 🎃 Zakątka szczęśliwi, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia kulinarne i smakowe. Cudowny czas. Polecam wszystkim z całego serducha. Integracja społeczna, gościnność i smakołyki - gwarantowane 💐🌷💐 Dziękujemy, że jesteście!🙂

Małgorzata Łakomy KGW "AleBabki z Pomocna "
2022-11-25 09:43:18
5,00

Byliśmy z wizytą w Dyniowym Zakątku. Przecudnie przesmacznie, przemili Gospodarze ❤️💛💛. Produkty najwyższej jakości, poznaliśmy ludzi z pasją🍀 Bardzo polecamy TO MIEJSCE. Dla małych, dla dużych. Było magicznie, będziemy wracać🍁💛

Ewa
2022-11-16 14:58:58
5,00

Bardzo miłe i przytulne miejsce, piękny wystrój. Właściciele przesympatyczni, oddający serce dla gości i wszystkiego co przygotowują. Przepyszne słodkości i wyśmienita pizza. Dzieci zachwycone warsztatami kulinarnymi i najedzone do syta. Pani Asia cudowna i ciepła kobieta. Polecam i zachęcam do odwiedzenia tego "przepysznego" zakątka.

Iwona
2022-11-14 09:28:16
5,00

Wspaniała atmosfera, przemili właściciele i świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Zagroda u Kamy
zobacz szczegóły
Proszkowice · dolnośląskie

Zagroda u Kamy

Brak ocen
,,Pod Srebrną Górą”
zobacz szczegóły
Jeżów Sudecki · dolnośląskie

,,Pod Srebrną Górą”

Brak ocen
Szlak Ginących Zawodów
zobacz szczegóły
Kudowa Zdrój · dolnośląskie

Szlak Ginących Zawodów

2,00
„KOWALOWE SKAŁY”
zobacz szczegóły
Wrzeszczyn · dolnośląskie

„KOWALOWE SKAŁY”

5,00
Miodowa Pasieka Od Pokoleń
zobacz szczegóły
Gorzuchów · dolnośląskie

Miodowa Pasieka Od Pokoleń

Brak ocen
ŚCIEŻKA PSZCZELARSKA
zobacz szczegóły
Godzięcin · dolnośląskie

ŚCIEŻKA PSZCZELARSKA

Brak ocen
Lawendowa Sowa
zobacz szczegóły
Lutomia Górna · dolnośląskie

Lawendowa Sowa

5,00
Zagroda Edukacyjna Cicha Bartna
zobacz szczegóły
Bolkowice · dolnośląskie

Zagroda Edukacyjna Cicha Bartna

Brak ocen