Latosowo

Brak ocen
Kosów Lacki · mazowieckie

Opis

Nasze 15-hektarowe gospodarstwo położone jest w okolicy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych pól, łąk i lasów. Znajdujemy się w oddaleniu od innych zabudowań co daje możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą "jak wzrokiem sięgnąć" .

Zapraszamy do naszego domu gościnnego - starej , ozdobionej tradycyjnie chaty z bala , przeniesionej i przystosowanej na potrzeby warsztatów edukacyjnych oraz agroturystyki . Wewnątrz posiadamy salę szkoleniową z pięknym zatartym glinianym kominkiem ,  kuchnię z tradycyjnym piecem kaflowym którego część stanowi  piec chlebowy oraz wędzarka. Obok znajdują się nasz dom mieszkalny, również stara chata z bala oraz budynki gospodarcze o tradycyjnej architekturze kryte jeden strzechą , drugi wiórem. Obok zabudowań jest plantacja wierzby energetycznej, żywe wierzbowe konstrukcje, szklarnia, ogród warzywny, sad ze starymi odmianami drzew owocowych.

Jesteśmy pasjonatami staropolskiej tradycji , posiadamy wiele zabytkowych sprzętów,mebli,  prowadzimy naszą kuchnię w sposób ekologiczny , głównie na bazie wytworzonych , wyhodowanych przez nas produktów zarówno roślinnych jak i zwierzęcych, ważna jest dla nas dbałość o środowisko naturalne, kultywujemy stare tradycje . Pasje te wiążą się również z naszym wykształceniem - gospodyni studiowała archeologię , natomiast gospodarz jest zootechnikem .

Pragniemy za pomocą organizowanych u nas warsztatów edukacyjnych poszerzać wiedzę zarówno dzieci jak i dorosłych w rozmaitych dziedzinach - ekologia, zdrowe żywienie, tradycyjny wyrób produktów spożywczych, rękodzieło , tradycyjne zwyczaje i obrzędy, hodowla zwierząt, uprawa roślin i wiele innych w przyszłości - pragniemy wciąż poszerzać naszą ofertę w zalezności od potrzeb naszych gości. W naszym gospodarstwie można zobaczyć jak zrobić ser , podpłomyki, można wypiec chleb w prawdziwym piecu chlebowym . W Latosowie na nowo można odkryć pospolite rośliny , takie jak np wierzba , zobaczyć jak można stworzyć dzięki niej piękne żywe ogrodowe konstrukcje, obejrzeć wyroby wikliniarskie i dowiedziec się o wierzbie innych ciekawostek. Będzie można zdobyć wiedzę na temat różnych gatunkóch drzew, nauczyć się ich odróżniania, poznać zioła zarówno występujące dziko wokół nas jak i te uprawiane w ogródku ziołowym. Posiadamy również wiele zwierząt - konie, kozy, króliki, kury, kaczki i oczywiście psy oraz koty. Nasze zwierzęta i możliwość obcowania z nimi  są największą atrakcją zwykle dla naszych najmłodszych gości . Posiadamy jedną nietypową hodowlę będącą działem specjalnym produkcji rolnej - to hodowla ryb akwariowych, którą zajmujemy się od  lat 90-tych . Na naszych zajęciach będzie można zdobyć wszelkie informacje dotyczące ryb żyjących zarówno w dzikich akwenach, jak i tych tradycyjnie hodowanych w akwariach, czy też w oczkach wodnych.

Jesteśmy również otwarci na propozycje i sugestie ze strony grup, które chciałyby nas odwiedzić - możemy stworzyć program zajęć uwzględniając indywidualne potrzeby naszych gości.

Zapraszamy do Latosowa !

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Kuchnia domowa

Kuchnia domowa

Przetwórstwo spożywcze

Przetwórstwo spożywcze

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zakres oferty

Pobyt z wyżywieniem

Program jednodniowy bez noclegu

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum)

Osoby dorosłe

seniorzy

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Szkoła średnia

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Kosów Lacki 2a,
08-330 Kosów Lacki

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
„EWA”
zobacz szczegóły
Lipniki · mazowieckie

„EWA”

Brak ocen
GAJÓWKA”PROCHOWY MŁYNEK”
zobacz szczegóły
BARTNIKI · mazowieckie

GAJÓWKA”PROCHOWY MŁYNEK”

Brak ocen
Chata pod Dębami
zobacz szczegóły
Karniewo · mazowieckie

Chata pod Dębami

Brak ocen
Agro Zakątek
zobacz szczegóły
Sitne, ul. Długa · mazowieckie

Agro Zakątek

5,00
Leszczynowe Zacisze
zobacz szczegóły
Rozalin · mazowieckie

Leszczynowe Zacisze

Brak ocen
ALPAKI ZABŁOCIE
zobacz szczegóły
ZABŁOCIE · mazowieckie

ALPAKI ZABŁOCIE

Brak ocen
Sielski Dom i Ogród
zobacz szczegóły
Stara Złotoria · mazowieckie

Sielski Dom i Ogród

Brak ocen
Latosowo
zobacz szczegóły
Kosów Lacki · mazowieckie

Latosowo

Brak ocen