Latosowo

Brak ocen
Kosów Lacki · mazowieckie

Opis

Nasze 15-hektarowe gospodarstwo położone jest w okolicy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych pól, łąk i lasów. Znajdujemy się w oddaleniu od innych zabudowań co daje możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą "jak wzrokiem sięgnąć" .

Zapraszamy do naszego domu gościnnego - starej , ozdobionej tradycyjnie chaty z bala , przeniesionej i przystosowanej na potrzeby warsztatów edukacyjnych oraz agroturystyki . Wewnątrz posiadamy salę szkoleniową z pięknym zatartym glinianym kominkiem ,  kuchnię z tradycyjnym piecem kaflowym którego część stanowi  piec chlebowy oraz wędzarka. Obok znajdują się nasz dom mieszkalny, również stara chata z bala oraz budynki gospodarcze o tradycyjnej architekturze kryte jeden strzechą , drugi wiórem. Obok zabudowań jest plantacja wierzby energetycznej, żywe wierzbowe konstrukcje, szklarnia, ogród warzywny, sad ze starymi odmianami drzew owocowych.

Jesteśmy pasjonatami staropolskiej tradycji , posiadamy wiele zabytkowych sprzętów,mebli,  prowadzimy naszą kuchnię w sposób ekologiczny , głównie na bazie wytworzonych , wyhodowanych przez nas produktów zarówno roślinnych jak i zwierzęcych, ważna jest dla nas dbałość o środowisko naturalne, kultywujemy stare tradycje . Pasje te wiążą się również z naszym wykształceniem - gospodyni studiowała archeologię , natomiast gospodarz jest zootechnikem .

Pragniemy za pomocą organizowanych u nas warsztatów edukacyjnych poszerzać wiedzę zarówno dzieci jak i dorosłych w rozmaitych dziedzinach - ekologia, zdrowe żywienie, tradycyjny wyrób produktów spożywczych, rękodzieło , tradycyjne zwyczaje i obrzędy, hodowla zwierząt, uprawa roślin i wiele innych w przyszłości - pragniemy wciąż poszerzać naszą ofertę w zalezności od potrzeb naszych gości. W naszym gospodarstwie można zobaczyć jak zrobić ser , podpłomyki, można wypiec chleb w prawdziwym piecu chlebowym . W Latosowie na nowo można odkryć pospolite rośliny , takie jak np wierzba , zobaczyć jak można stworzyć dzięki niej piękne żywe ogrodowe konstrukcje, obejrzeć wyroby wikliniarskie i dowiedziec się o wierzbie innych ciekawostek. Będzie można zdobyć wiedzę na temat różnych gatunkóch drzew, nauczyć się ich odróżniania, poznać zioła zarówno występujące dziko wokół nas jak i te uprawiane w ogródku ziołowym. Posiadamy również wiele zwierząt - konie, kozy, króliki, kury, kaczki i oczywiście psy oraz koty. Nasze zwierzęta i możliwość obcowania z nimi  są największą atrakcją zwykle dla naszych najmłodszych gości . Posiadamy jedną nietypową hodowlę będącą działem specjalnym produkcji rolnej - to hodowla ryb akwariowych, którą zajmujemy się od  lat 90-tych . Na naszych zajęciach będzie można zdobyć wszelkie informacje dotyczące ryb żyjących zarówno w dzikich akwenach, jak i tych tradycyjnie hodowanych w akwariach, czy też w oczkach wodnych.

Jesteśmy również otwarci na propozycje i sugestie ze strony grup, które chciałyby nas odwiedzić - możemy stworzyć program zajęć uwzględniając indywidualne potrzeby naszych gości.

Zapraszamy do Latosowa !

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Kuchnia domowa

Kuchnia domowa

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Pobyt z wyżywieniem

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Kosów Lacki 2a,
08-330 Kosów Lacki

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Mitowska Zagroda
zobacz szczegóły
Seroczyn · mazowieckie

Mitowska Zagroda

Brak ocen
Farma Zielona Osada
zobacz szczegóły
Zieluń, ul. Stefana Batorego · mazowieckie

Farma Zielona Osada

5,00
Dolina Bobrów
zobacz szczegóły
WÓLKA DŁUŻEWSKA · mazowieckie

Dolina Bobrów

5,00
Sielski Dom i Ogród
zobacz szczegóły
Stara Złotoria · mazowieckie

Sielski Dom i Ogród

Brak ocen
Chata pod Dębami
zobacz szczegóły
Karniewo · mazowieckie

Chata pod Dębami

Brak ocen
Mazowieckie Sioło Julianówka
zobacz szczegóły
Julianów · mazowieckie

Mazowieckie Sioło Julianówka

Brak ocen
Gospodarstwo “Chata za wsią”
zobacz szczegóły
Nowe Skaszewo · mazowieckie

Gospodarstwo “Chata za wsią”

Brak ocen
Zwierzyniec-Zambrzyniec
zobacz szczegóły
ZAMBRZYNIEC · mazowieckie

Zwierzyniec-Zambrzyniec

5,00