Ogród Doświadczeń Pszczelich przy Gościńcu Kapella

Brak ocen
Podgórki · dolnośląskie

Opis

Agroturystyka Gościniec Kapella położona jest u podnóży Łysej Góry (708 m n.p.m) w Górach Kaczawskich. Przełęcz Kapella (Widok) to miejsce określone przez znanego podróżnika i przyrodnika Alexandra von Humboldta jako jedno z najpiękniejszym widokiem na świecie.
Od kilku lat wraz z prowadzeniem agroturystyki , zajmujemy się również rodzinami pszczelimi, które mieszkają w naszej pasiece pod lasem. Dzielimy się naszą pasją i miłością do wszystkich owadów zapylających, ale szczególnie pszczół miodnych Apis Mellifera. Prowadzimy warsztaty w naszym ogrodzie doświadczeń pszczelich dla każdej grupy wiekowej. Nasza przestrzeń to prawie 2 hektary zielonego i bezpiecznego terenu, dającego możliwość doświadczania radości z odkrywania przyrody. Każde spotkanie z uczestnikami warsztatów (czy to grupowe czy indywidualne), to kreatywna zabawa na świeżym powietrzu, poznawanie świata zapylaczy poprzez obserwację i oczywiście degustacja miodu oraz naszych przysmaków, które z niego przygotowujemy.
Dla grup szkolnych i przedszkolnych proponujemy warsztaty stacjonarne i mobilne z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych ale również młotka i ramki, które są podstawą każdego ula.
Historia pszczelarstwa na terenie Podgórek sięga początków XIX wieku, zawód pszczelarza zawsze był wyjątkowy i uznawany za szlachetny, bo nie każdy może zajmować się pracowitą Apis Mellifera.
Uczestnicy warsztatów ścieżką edukacyjną prowadzącą po łące agroturystyki, docierają do Beepracowni, w której poznają zasady miodobrania i mogą posłużyć się sprzętem wykorzystywanym przez pszczelarza. Tu również można oczywiście zakupić miód z naszej pasieki BeeKapella. Wizyta na pasieczysku polega na obserwacji z bezpiecznej odległości oraz podejściu do wyselekcjonowanego ula w specjalnych kombinezonach, aby odnaleźć królową matkę i pochłonąć wiedzę na temat wylotka, czerwiu, pyłku czy mleczka pszczelego. Po każdych warsztatach zawsze znajdzie się czas na zabawę na naszym placu zabaw, czy to na tyrolce, w domku baby jagi, trampolinie czy piaskownicy, każdy mały odkrywca natury znajdzie coś dla siebie.
W razie niepogody warsztaty odbywają się w naszej sali kominkowej, co pozwala na bardziej wirtualne zwiedzanie pasieki, z zachowaniem pozostałych elementów naszej wspólnej zabawy.
Panorama Sudecka, która roztacza się z przełęczy Kapella i spacer na szczyt Okole mogą opcjonalnie wzbogacić wizytę naszych gości w Górach Kaczawskich (Sudety Zachodnie).
Dogodny dojazd drogą wojewódzką E365. Parking bezpłatny na miejscu. Teren bezpieczny, ogrodzony. Możliwość wypoczynku w ogrodzie na hamakach oraz miejscach przygotowanych do konsumpcji.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Ginące zawody

Ginące zawody

Przyroda

Przyroda

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zwyczaje i obrzędy

Zwyczaje i obrzędy

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Podgórki 1b,
59-550 Wojcieszów

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
“Fotel Karkonosza”
zobacz szczegóły
Jagniątków · dolnośląskie

“Fotel Karkonosza”

1,00
Zagroda Edukacyjna Cicha Bartna
zobacz szczegóły
Bolkowice · dolnośląskie

Zagroda Edukacyjna Cicha Bartna

Brak ocen
Alpakoterapia Marta Górska
zobacz szczegóły
WIEŚCISZOWICE · dolnośląskie

Alpakoterapia Marta Górska

5,00
Majątek Ziemski Niwa
zobacz szczegóły
PIOTRKOSICE · dolnośląskie

Majątek Ziemski Niwa

Brak ocen
,,Pod Srebrną Górą”
zobacz szczegóły
Jeżów Sudecki · dolnośląskie

,,Pod Srebrną Górą”

Brak ocen
Ścieżka Pszczelarska
zobacz szczegóły
Godzięcin · dolnośląskie

Ścieżka Pszczelarska

Brak ocen
RANCZO GAĆ
zobacz szczegóły
GAĆ · dolnośląskie

RANCZO GAĆ

Brak ocen