Alpaki Z Różanej Zagrody

4,00
Filipy · podlaskie

Opis

Gospodarstwo „Alpaki z różanej zagrody” znajduje się w malowniczo położonej miejscowości Filipy około 40 km od Białegostoku w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego w dolinie rzeki Narwi Natura 2000 w województwie podlaskim. Hodowla rozpoczęła się w 2015 r. od czterech sztuk samic rasy huacaya pochodzących z Chile. Miłość do tych zwierząt, zaangażowanie i cierpliwość zaowocowała rozwojem gospodarstwa. W zamian za opiekę nad zwierzętami pozyskuje się wspaniałą, cenną wełnę, którą gospodarze przerabiają na kołdry, poduszki, czapki, szaliki oraz na przędzę. Alpaki to cudowne zwierzęta, które lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego też znalazły zastosowanie w terapii zdrowotnej - alpakoterapii. W tym celu Pan Piotr skończył kurs alpakoterapii i uzyskał stosowny certyfikat. Największą moc ma tu dotyk zwierzęcia i jego miękkiego runa, co wpływa na wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, uspokaja i powoduje odstresowanie oraz rozluźnienie organizmu. Przebywanie z alpakami zmniejsza stres, lęk, wspomaga także edukację i rozwój psychospołeczny dzieci oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Oferta edukacyjna gospodarstwa „Alpaki z Różanej Zagrody” skierowana jest do osób preferujących aktywny wypoczynek na łonie natury wśród zwierząt. Rodziny z dziećmi, zorganizowane grupy przedszkolne, szkolne oraz dzieci ze szkół specjalnych mogą spędzić czas w towarzystwie alpak. Sezonowy program krótkich wizyt w zagrodzie połączony z aktywnym uczestniczeniem w pracach związanych z hodowlą alpak oraz edukacja w zakresie zasad uprawy, pielęgnacji i zbioru przysmaków jakimi są marchew i buraki ma za zadanie przybliżyć życie na wsi i zarazić naszą pasją jaką są alpaki. Podczas zajęć – warsztatów każdy uczestnik samodzielnie wykonuje pracę z wykorzystaniem wełny alpak, którą następnie zatrzymuje jako pamiątkę z wizyty. Dzieci poprzez zabawę i konkursy zdobywają również wiedzę dotyczącą żywienia puszystych „alpasi”, bo tak pieszczotliwie są nazywane mieszkanki gospodarstwa. Każde ze zwierząt ma swoje imię, są tutaj: Albina, Biała, Balbina, Bystra, Jagoda, Oreo, Zosia, Wika, Eimi, Elza, Eliza, Edzia, Ela, Edit, Esterka, Enzo oraz Edi - samiec zarodowy. Goście mogą karmić, głaskać, przytulać się do puszystej wełenki oraz poznawać ich upodobania. Oprócz alpak w gospodarstwie mieszkają króliki, kury, pawie oraz koty chodzące często własnymi drogami. Na terenie gospodarstwa, nieopodal niewielkiego stawu jest miejsce na ognisko oraz miejsce do grillowania. Goście mogą spożyć posiłek przyniesiony ze sobą na świeżym powietrzu „pod chmurką”. Wypić filiżankę kawy lub kubek pysznej różanej herbaty jak również ugasić pragnienie wodą różaną z płatków róż z własnego ogródka, które to napoje przygotowuje sama gospodyni.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Filipy 11,
Wyszki 17-132

Opinie

(4)
4,00
Monika
2024-05-06 23:58:36
5,00

Super miejsce na edukację wśród zwierząt.

Karaluch
2023-08-27 17:20:18
1,00

🙊🙉🙈

Karolina
2023-07-23 22:02:25
5,00

Wspaniałe miejsce, polecam każdemu na spędzenie chwili czasu ze zwierzątkami na świeżym powietrzu. Właściciele bardzo dbają o alpaki są czyste i zadbane .

Piotrek
2023-05-21 23:03:18
5,00

I

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Carski Trakt
zobacz szczegóły
Sulin-Strumiłowo · podlaskie

Carski Trakt

Brak ocen
Majątek Howieny
zobacz szczegóły
Pomigacze · podlaskie

Majątek Howieny

Brak ocen
Alpakowo – hodowla alpak
zobacz szczegóły
Śledzianów · podlaskie

Alpakowo – hodowla alpak

5,00
Agroturystyka Czartoria
zobacz szczegóły
CZARTORIA, UL. NADNARWIAŃSKA · podlaskie

Agroturystyka Czartoria

Brak ocen
Zielona Dolina
zobacz szczegóły
Kuryły · podlaskie

Zielona Dolina

Brak ocen
Warsztatownia Czerwone Korale – gospodarstwo rolne
zobacz szczegóły
Czarna Wieś Kościelna · podlaskie

Warsztatownia Czerwone Korale – gospodarstwo rolne

Brak ocen
Na Patyku Zakręcone
zobacz szczegóły
Ksebki · podlaskie

Na Patyku Zakręcone

Brak ocen
Miodoborze
zobacz szczegóły
Stare Motule 36 · podlaskie

Miodoborze

Brak ocen