Alpakigi

5,00
ŁODYGOWICE, ul. Wajdów · śląskie

Opis

Nasze gospodarstwo rolne prowadzone jest nieprzerwanie od ponad 70 lat, w urokliwej miejscowości Łodygowice Górne, gdzie rozpościera się widok na przepiękne pasmo górskie - Beskidy. Z naszej zagrody przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć Babią Górę, Pilsko, Skrzyczne oraz Magurkę. W odległości 5 km znajduje się piękne jezioro żywieckie, a wokół niego ścieżka rowerowa. W 2018 roku właścicielka gospodarstwa Pani Jadwiga Wajda otrzymała honorowe odznaczenie „ Zasłużony dla rolnictwa”.  Nasze nazwisko Wajda zobowiązuje, gdyż wywodzi się z rodu rolniczo-pasterskiego. Tak też z pasją, poświęceniem i oddaniem, wspólnie kontynuujemy rodzinną tradycję. I chociaż wcześniej zajmowaliśmy się uprawą ziemniaków, buraków, czy kukurydzy a nawet produkcją mleka, dzisiaj jesteśmy producentami bydła mięsnego. Nasza hodowla liczy minimum 40 sztuk bydła, wśród nich są dorosłe dorodne byki, krowy tzw. mamki, które zapładniane są na pastwiskach na łonie natury i rodzą piękne, zdrowe potomstwo. W  gospodarstwie są również inne zwierzęta, które warto zobaczyć, ponieważ są oswojone, pozwalają  się głaskać i karmić. To między innymi urocze alpaki, które potrafią  rozczulić każdego. Odgrywają one kluczową rolę w alpakoterapii będąc motywatorem przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych dzieci z różnymi schorzeniami. Ukończyliśmy kurs alpakoterapii i dzięki temu możemy prowadzić terapię w tym zakresie.

W gospodarstwie zobaczycie również konie, osiołka, kaczki, kury i  króliki. Żeby te wszystkie zwierzaki miały brzuchy pełne do syta, na ich potrzeby uprawiamy kilka hektarów zbóż, między innymi owies, pszenicę czy pszenżyto. Utrzymujemy piękne pastwiska i łąki, które w odpowiednim czasie są koszone na siano, czy sianokiszonki. Nasza oferta kierowana jest głównie do przedszkoli i szkół i oczywiście do rodzin z dziećmi. Możecie u nas zobaczyć, jak żyją zwierzęta gospodarskie i jak wygląda codzienny obrządek. Ile czasu potrzebuje gospodarz z gospodynią żeby starannie i należycie wykonać swoją pracę. Pamiętajcie, że ta praca to nie tylko samo karmienie zwierząt ale wcześniejsze przygotowanie wszystkich pasz, oraz sprzątanie w pomieszczeniach inwentarskich. Po pracy my rolnicy, również potrzebujemy odrobiny relaksu. Pragniemy go także zaoferować naszym wszystkim przybyłym gościom. W naszej zagrodzie bowiem,  możecie w towarzystwie kóz i alpak, o których wszystko Wam opowiemy, odpocząć na leżakach, upiec kiełbaskę przy ognisku, napić się smacznej herbaty lub kawy z warnika, upajając się cudownym widokiem gór. Dzieci poszaleją na placu zabaw, ugotują błotko przy kuchni błotnej, albo wykonają dla siebie na pamiątkę piękne prace podczas mini warsztatów. Zimą u nas jest równie pięknie. Aby umilić czas naszym gościom oprócz obserwowania naszych zwierząt, organizujemy zimowe ogniska oraz zabawy tematyczne np. Boże Narodzenie z alpakami, czy śnieżne bitwy. W niedalekiej okolicy od nas jest piękne miasteczko turystyczne Szczyrk, które polecamy odwiedzić, zwłaszcza zimą, a po szaleńczym szusowaniu na nartach zapraszamy do nas, żeby zregenerować siły i wyciszyć się  przy zwierzętach. Serdecznie zapraszamy.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Inne

Inne

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
ŁODYGOWICE, ul. Wajdów 22,
34-325 ŁODYGOWICE

Opinie

(2)
5,00
Iwona
2023-06-22 22:23:37
5,00

Spędziłam tam ponad 3 godziny z przedszkolakami i było super. Dzieci karmiły zwierzątka, mogły je pogłaskać a nawet niektóre zabrać na ręce. Nie bylo ani chwili czasu, żeby się ponudzić. Warsztaty świetnie prowadzone przez Panią. Wszyscy wróciliśmy zachwyceni😍

Lidia
2022-12-02 13:21:59
5,00

Byłam, przeżyłam cudowny czas z dzieciakami! Gorąco polecam!

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
JuRajska Spiżarnia
zobacz szczegóły
Biała Wielka · śląskie

JuRajska Spiżarnia

Brak ocen
Nawłociowa Pasieka
zobacz szczegóły
Biskupice, ul. Szkolna · śląskie

Nawłociowa Pasieka

5,00
Kuźnia u Kowola
zobacz szczegóły
Kuźnia Raciborska · śląskie

Kuźnia u Kowola

Brak ocen
Alpakigi
zobacz szczegóły
ŁODYGOWICE, ul. Wajdów · śląskie

Alpakigi

5,00
U Gazdy
zobacz szczegóły
Brenna · śląskie

U Gazdy

Brak ocen
Zagroda Folwarczek
zobacz szczegóły
USTROŃ · śląskie

Zagroda Folwarczek

Brak ocen