Dolina Miodu

5,00
BOROWINA · pomorskie

Opis

W urokliwym miejscu na Kaszubach pośród łąk i lasów prowadzimy gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji miodu kaszubskiego certyfikowanego i produktów pszczelich w sprzedaży bezpośredniej. Stworzyliśmy również miejsce do wypoczynku dla chętnych spędzenia wakacji w naszej agroturystyce. Pszczelarstwo w naszej rodzinie jest od pokoleń, kieruje nami pasja i miłość do pszczół i przyrody, która nas otacza. Teren Doliny Miodu zajmują drzewa i łąki kwietne, które są pożytkiem dla pszczół i innych owadów i zwierząt które w nim bytują. Z racji wieloletniej pracy na gospodarstwie i wiedzy o pszczołach razem z mężem postanowiliśmy stworzyć idealne miejsce dla grup dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chętnie nas odwiedzą i wysłuchają niesamowitych opowieści o świecie wszystkich zapylaczy i roślin nektarodajnych oraz jak wielki wpływ mają na nasze życie i przyrodę. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników obcowania z naturą do naszej zagrody gdzie można doświadczyć inhalacji powietrzem z ula, zobaczyć pszczoły w trakcie pracy w przeszklonym ulu, porównać ul z barcią, zobaczyć praktyczny hotelik dla wszystkich owadów zapylających a to wszystko podczas ścieżki edukacyjnej w naszym lesie. Natomiast prezentacja sprzętu i prace ręczne odbywają się w naszej salce i altanie z kominkiem.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program kilkudniowy z noclegiem

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
BOROWINA ul. GRANITOWA 3,
83-047 PRZYWIDZ

Opinie

(3)
5,00
Angelika
2023-05-10 15:49:26
5,00

Jako nauczyciel dzieci przedszkolnych mogę śmiało polecić zajęcia edukacyjne na temat pszczelarstwa. Ogromną wiedzę i zaangażowanie właściciele przekazali zarówno dzieciom jak i dorosłym. Miejsce dostosowane dla dzieci starszych i młodszych. Wiedza i rekreacja w jednym miejscu z możliwością zakupu własnych wyrobów. Polecam serdecznie.

Renata
2023-05-10 15:41:12
5,00

Wspaniałe zajęcia na temat życia pszczół,dostosowane do wieku dziecka. Miejsce do rekreacji dla dzieci i dorosłych. Właściciele profesjonalnie podeszli do opieki i profesjonalnie przekazali nam swoją wiedzę i pasję. Polecam serdecznie.

Wiesława
2023-02-28 15:05:17
5,00

Super pomysł, ogromna wiedza, czysty relaks

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie