Gospodarstwo agroturystyczne „Maciejówka”

Brak ocen
Opalenie · pomorskie

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Oferta

Realizowane cele edukacyjne

Edukacja w zakresie dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej

Edukacja w zakresie produkcji roślinnej

Edukacja w zakresie produkcji zwierzęcej

Edukacja w zakresie świadomości ekologicznej i konsumenckiej

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Przyroda

Przyroda

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Żywe lekcje historii

Żywe lekcje historii

Opis

Wieś położona w malowniczym otoczeniu Doliny Dolnej Wisły. W pobliskich, rozległych kompleksach leśnych oraz na brzegach Wisły znajdują się rezerwaty przyrody „Opalenie”, „Wiosło Duże i Wiosło Małe”.  Zagroda usytuowana jest przy dawnej drodze krajowej nr 1, w kociewskiej wsi Opalenie, w powiecie tczewskim i odległa 12 km od Gniewa, 10 km od Kwidzyna i 45 km od Tczewa. Prowadzimy  6 ha gospodarstwo rolne, w którym uprawiamy głównie zboża na potrzeby koni. Od kilkunastu lat prowadzimy hipoterapię i działalność agroturystyczną. Proponujemy również dodatkowy wachlarz usług obejmujący spływy kajakowe, przejażdżki bryczkami, jazdę konną po okolicznych terenach, a zimą kuligi. Dla dzieci przygotowaliśmy duży plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię górską, ślizgawkę, piaskownicę, boisko do siatkówki oraz basen w okresie letnim. Warunki w naszej zagrodzie sprzyjają wypoczynkowi aktywnemu, a jej ozdobą są małe zwierzęta: króliki, kozy, kucyk, gołębie, psy i koty.

Gościom polecamy również podróż na spotkanie z historią do: pocysterskiej XVI- wiecznej Bazyliki Katedralnej  w Pelplinie, średniowiecznego Gniewa, w którym jest niemal 300 zabytków z królującym na wzgórzu zamkiem pokrzyżackim  (warownia była siedzibą konwentu i komtura w czasach zakonu krzyżackiego), Muzeum Diecezjalnego z jedynym w Polsce egzemplarzem Biblii Gutenberga i wielu innych interesujących miejsc.

Uczestniczymy w żywych lekcjach historii organizowanych przez zamek w Gniewie, a także  jesteśmy członkami „Chorągwi husarskiej” marszałka województwa pomorskiego, która co roku staje u boku Jego Królewskiej mości króla Sigismuta III Wazy w „Bitwie dwóch Wazów” odtwarzanej u stóp gniewskiego zamku w połowie sierpnia.

Mamy duże doświadczenie w obsłudze zorganizowanych grup, niezależnie od wieku i liczby osób, z którymi prowadzimy zajęcia edukacyjne. W ramach zajęć oferujemy dwie zasadnicze lekcje: „Poznaj świat koni” i „Poznaj pracę rolnika”, które obejmują podstawowe wiadomości na temat  hodowli i użytkowania koni, narzędzi rolniczych, produkcji roślinnej uprawianej w gospodarstwie oraz odkrywanie tajemnic pobliskiego rezerwatu przyrody. W ramach zajęć proponujemy dodatkowo wyjazd zaprzęgami do Izby Edukacji Ekologicznej przy leśniczówce w Opaleniu, wyposażonej w szereg interesujących i nowoczesnych materiałów dydaktycznych oraz wizytę w Centrum Edukacji Pszczelarskiej „Miodowe Rajskie Pólka”, w którym uczestnicy poznają życie pszczół i walory lecznicze miodu. Dzięki długoletniej praktyce jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysoką jakość usług. Jesteśmy bardzo elastyczni i do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy do gospodarstwa agroturystycznego MACIEJÓWKA!

Zakres oferty

Pobyt z wyżywieniem

Program jednodniowy bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Opalenie 29,
83-136 Opalenie

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
„Jałowcowa Dolina”
zobacz szczegóły
Sylczno · pomorskie

„Jałowcowa Dolina”

Brak ocen
Stadnina Koni Maciukiewicz
zobacz szczegóły
Nowęcin · pomorskie

Stadnina Koni Maciukiewicz

Brak ocen
„Pod Lipą”
zobacz szczegóły
Kamienicki Młyn · pomorskie

„Pod Lipą”

Brak ocen
CHECZ
zobacz szczegóły
Dolina Jadwigi 2 · pomorskie

CHECZ

Brak ocen
Mały Holender
zobacz szczegóły
Żelichowo · pomorskie

Mały Holender

Brak ocen
Gowińska Zagroda
zobacz szczegóły
Gowino · pomorskie

Gowińska Zagroda

Brak ocen
Kaszëbskô Zagroda
zobacz szczegóły
Pierszczewo · pomorskie

Kaszëbskô Zagroda

Brak ocen