Pasieka „U Strusi”

Brak ocen
Jantar · pomorskie

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Oferta

Realizowane cele edukacyjne

Edukacja w zakresie produkcji roślinnej

Edukacja w zakresie produkcji zwierzęcej

Edukacja w zakresie świadomości ekologicznej i konsumenckiej

Tematyka zajęć edukacyjnych

Ekologia

Ekologia

Przyroda

Przyroda

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Opis

Wieś Jantar, w której mieszkamy i prowadzimy zajęcia edukacyjne, położona jest w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, między Mikoszewem a Stegną. Jest to region, przez który przebiegał dawny szlak bursztynowy. Atrakcją w naszej turystycznej miejscowości są zawody pn. „Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu”, organizowane corocznie od 1998 r. w okresie letnim.

Nasza pasieka „U Strusi” usytuowana jest w centrum wsi, przy drodze do Rybiny, nieopodal rozlewiska „Jantarowe Oczko”. Wcześniej na tym siedlisku, jako właścicielka z przygotowaniem rolniczym uzyskanym na SGGW, prowadziłam tradycyjne gospodarstwo rolne. Decyzję o zmianie profilu produkcji podjęliśmy po ślubie z mężem Peterem, który jest rodowitym Belgiem. Peter był nauczycielem w szkole rolniczej w Belgii, a w ramach hobby utrzymywał kilkanaście uli. W realiach polskich mąż zamienił hobby w zawód co pozwala w dużej mierze na utrzymanie rodziny.

Miód z około 100 uli sprzedajemy w ramach sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa, oczywiście po cenach producenta. Peter przestawia systematycznie ule w różne miejsca, dzięki czemu pozyskuje różne odmiany miodu. Z części miodu rzepakowego przygotowuje mieszanki z innymi produktami pszczelimi, jak np. miód z propolisem czy pyłkiem kwiatowym. Dla smakoszy przygotowaliśmy rozgrzewający miód z cynamonem.

Mąż ukończył kurs apiterapii i o właściwościach leczniczych miodu wie bardzo wiele. Informacjami dzieli się z odwiedzającymi zagrodę. U nas goście mają możliwość stałej obserwacji jednej pracującej rodziny pszczelej umieszczonej w przeszklonym ulu, bez ryzyka użądlenia.  W zagrodzie ustawiliśmy również „hotel” dla dzikich pszczół, w którym można spotkać, szczególnie wiosną, pszczoły samotnice, np. murarki.

Ciekawość odwiedzających naszą zagrodę budzą cztery dostojne strusie. Początkowe stado było dużo większe, ponieważ ptaki hodowane były na mięso, ale ze względu na minimalny zbyt, hodowlę ograniczyliśmy.

W prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mamy już 14-letnie doświadczenie. Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy codziennie grupy min. 20-osobowe, w okresie od maja do końca sierpnia, z wyjątkiem śród i niedziel, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Zagroda otwarta jest również dla wszystkich osób zainteresowanych obserwacją strusi, ale w tym przypadku już bez przewodnika.

Zapraszamy również obcokrajowców, biegle posługujemy się 5 językami (oprócz polskiego: niderlandzki, niemiecki, angielski, francuski). Serdecznie zapraszamy!

Zakres oferty

Program jednodniowy bez noclegu

Wyżywienie we własnym zakresie

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Jantar 31,
82-103 Stegna

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Sołtysówka
zobacz szczegóły
Łapalice · pomorskie

Sołtysówka

5,00
Osada Artystyczno – Wypoczynkowa
zobacz szczegóły
Wilcze Błota · pomorskie

Osada Artystyczno – Wypoczynkowa

Brak ocen
Stadnina Koni Maciukiewicz
zobacz szczegóły
Nowęcin · pomorskie

Stadnina Koni Maciukiewicz

Brak ocen
Gowińska Zagroda
zobacz szczegóły
Gowino · pomorskie

Gowińska Zagroda

Brak ocen
„Pod Lipą”
zobacz szczegóły
Kamienicki Młyn · pomorskie

„Pod Lipą”

Brak ocen
„Jałowcowa Dolina”
zobacz szczegóły
Sylczno · pomorskie

„Jałowcowa Dolina”

Brak ocen
Mały Holender
zobacz szczegóły
Żelichowo · pomorskie

Mały Holender

Brak ocen
CHECZ
zobacz szczegóły
Dolina Jadwigi 2 · pomorskie

CHECZ

Brak ocen