Inny świat – Kraina Przyrody i Przygody

Brak ocen
Krastudy · pomorskie

Opis

Inny Świat – to nasza kraina przyrody i przygody, której urokiem chcemy się dzielić, właśnie z Państwem, którzy trafili na naszą stronkę – nasz Inny Świat – to coś więcej niż tylko agroturystyka, to prawdziwa oaza przygód i niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa – WSZYSTKICH I W KAŻDYM WIEKU.

Tutaj świat naprawdę jest inny. Będąc u nas, pobudzisz wszystkie swoje zmysły. Zobaczysz piękno wokół siebie. Zachwyci Cię wschodzące słońce na horyzoncie, pagórki porośnięte zbożami i przeróżnym kwieciem. Z podziwem będziesz patrzeć na sznur majestatycznych wierzb rosochatych i mieniące się w blasku promieni słonecznych, młode brzozy.

Tutaj masz okazję do obserwowania ptaków uwijających się przy swoich gniazdach. W naszym lasku co roku gniazdują sroki, sikorki a przy domu jaskółki, pliszki, szpaki, trznadle…

Rano będzie Cię budził zapach pieczonego chleba i rześkiego, czystego powietrza.

Czy wiesz jak pachną pomidorki na krzaku? A świeże zioła mięty, melisy, kolendry i wiele innych, rozcierających się w palcach? Tutaj poczujesz zapach świeżo skoszonej trawy, dojrzewającego zboża. Dowiesz się jak pachną naręcze polnych kwiatów.

I wreszcie – co najistotniejsze – poczujesz zapach ziemi i zobaczysz jak niewiele trzeba, by być szczęśliwym. Dzień na wsi jest wypełniony innymi odgłosami niż w mieście. Usłyszysz tu pianie kogutów, gdakanie kur wdzięcznie powiadamiających o każdym „wyprodukowanym jajku”. Konie wesoło parskają i podchodzą do każdego człowieka po kostkę cukru, owoc czy choćby wiązkę trawy.

W oddali słychać ryczące krowy, a wokół bajeczny śpiew wszelkiego rodzaju dzikiego ptactwa z wyróżniającym się klekotem gniazdującego w pobliżu bociana.

A czy słyszałeś kiedykolwiek ciszę? Tutaj jest to możliwe, szczególnie w momencie gdy dzień kończy się i przychodzi wieczór. To jest moment, gdy nagle wszystko wokół Ciebie się „zawiesza”, zwalnia w biegu, zatrzymuje się. Odgłosy tętniącego życia stają się nagle mniej wyraziste bo gęste od gorąca i zapachów powietrza tonuje barwę każdego dźwięku. Ze zdziwieniem zobaczysz jak zwierzęta i rośliny nasłuchują – idzie zmrok. I zauroczy Cię ta chwilka i już zawsze będziesz jej wypatrywać, bo masz wrażenie, że całe istnienie jednoczy się w tym momencie. Usłyszysz wtedy nawet trzepot ptasich skrzydeł, echo po pagórkach przyniesie stłumione szczekanie psów i pokrzykiwanie ludzi przy wieczornych obrządkach.

Za chwilę wypłynie ogromny księżyc i zapadnie noc rozświetlona tylko milionami gwiazd. I wtedy przychodzi taka cisza, że usłyszysz bicie własnego serca. Jest wtedy czas na podsumowanie całego dnia przy blasku ciepłego ognia. To nie koniec uczty dla Twoich zmysłów. Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję specjalną. Goście przybywający na naszą wieś, mają okazję przekonać się, jak wspaniale smakują potrawy gotowane na naszej tradycyjnej wiejskiej kuchni kaflowej. Przygotowujemy posiłki w dużej mierze z własnych wyprodukowanych warzyw, owoców, nabiału i mięsa. Potrawy są proste, zdrowe, pachnące i smaczne.

Zapraszamy Cię również do zaprzyjaźnienie się z naszymi zwierzętami. U nas możesz być blisko zwierząt – dotykać je, pieścić. Możesz je obserwować, karmić, bawić się z nimi, rozmawiać. Wszystkie zwierzęta są oswojone, ciekawskie i gościnne. Zobaczysz, że każde z nich ma swoją osobowość i swoje miejsce w tym gospodarstwie. Możesz jeździć konno po leśnych duktach, chodzić na spacery w towarzystwie małych czworonogów, możesz o nie dbać. I choćbyś nie wiem ile im z siebie dawał to i tak dostaniesz od nich więcej.

Każdy dzień w naszym gospodarstwie jest inny, niepowtarzalny. Tutaj jest czas na wszystko, bo ten czas płynie o wiele wolniej niż w Twoim świecie a serce zrobi wiele pięknych zdjęć tym chwilom, które tu spędzisz.

Tym, co my tutaj doświadczamy na co dzień, pragniemy się z Tobą podzielić.

Zapraszamy!

Do dyspozycji gości w naszym gospodarstwie agroturystycznym: - dom gospodarza (10-12 miejsc), - drewniany domek (12 osób), - wiata z miejscem na ognisko, grill, - sala warsztatowa - 30 osób, - sala bankietowa - 50 osób, - pokoje dla turystów, 4 pokoje 4 osobowe.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Przetwórstwo produktów spożywczych

Ekologia

Ekologia

Kuchnia domowa

Kuchnia domowa

Przyroda

Przyroda

Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zwyczaje i obrzędy

Zwyczaje i obrzędy

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Pobyt z wyżywieniem

Wyżywienie we własnym zakresie

Inne

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Młodzież w wieku szkolnym (gimnazjum, szkoła średnia, studenci)

Dzieci i młodzież bez opieki dorosłych

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Krastudy 2,
82-433 Mikołajki Pomorskie

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie
Mały Holender
zobacz szczegóły
Żelichowo · pomorskie

Mały Holender

Brak ocen
Dolina Miodu
zobacz szczegóły
BOROWINA · pomorskie

Dolina Miodu

5,00
Checz
zobacz szczegóły
Dolina Jadwigi · pomorskie

Checz

Brak ocen
Pod Ptasią Górą
zobacz szczegóły
Pierszczewo · pomorskie

Pod Ptasią Górą

Brak ocen
Zagroda Muzealna “Izba”
zobacz szczegóły
Bychowo · pomorskie

Zagroda Muzealna “Izba”

Brak ocen
Sołtysówka
zobacz szczegóły
Łapalice · pomorskie

Sołtysówka

5,00
Stadnina Koni Maciukiewicz
zobacz szczegóły
Nowęcin · pomorskie

Stadnina Koni Maciukiewicz

Brak ocen
Wiejska Zagroda
zobacz szczegóły
Osice · pomorskie

Wiejska Zagroda

5,00