Gowińska Zagroda

5,00
Gowino · pomorskie

Opis

Gowińska Zagroda położona jest w otulinie Trójmiejskiego Paku Krajobrazowego, w odległości 4 km od Wejherowa (miasta powiatowego). Na 8 ha prowadzona jest hodowla kóz i owiec. Gospodarstwo zamieszkują również króliki, świnki morskie, psy i koty. Z dwóch stron otacza nas las bogaty w runo leśne, a zwłaszcza obfitujący w poziomki, jeżyny i grzyby. Co roku podglądamy gniazdo jastrzębia i cały cykl wychowawczy - od złożenia jaj do nauki lotu młodych. Wczesną wiosną odwiedzają nas żurawie i bociany, a widok zajęcy i saren jest wpisany w nasz krajobraz.

Zapewniamy bezpieczną zabawę połączona z edukacją. Nasi goście mają możliwość: - dojenia kóz - karmienia kóz i owiec - zbierania siana z łąki - pieczenia kiełbasek przy ognisku. Gościom serwujemy swojska drożdżówkę i bułeczki.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

Przyroda

Przyroda

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Tradycyjna żywność

Tradycyjna żywność

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Zakres oferty

Program krótkich wizyt 1-3 godzin

Program wizyt całodziennych bez noclegu

Pobyt z wyżywieniem

Wyżywienie we własnym zakresie

Adresaci oferty

Dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa)

Osoby dorosłe

Grupy specjalne

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Gowino 58,
84-200 Wejherowo

Opinie

(1)
5,00
OxyviANA
2022-07-04 17:47:32
5,00

Cudowne miejsce pełne zwieraczków rodem z "podwórka u babci na wsi". Dziś przyjechaliśmy tam z przedszkolem....dzieci w wieku 3, 4 lat. Kilka godzin hasanie na świeżym powietrzu i ani razu nie usłyszałyśmy "nuuudzi mi się" Panie Gospodynie bardzo zgrabnie ułożyły plan pobytu Dzieci, a i tak czuliśmy się tu bardzo swobodnie. Były huśtawki, zjeżdżalnie, domki, nawet indiański namiot. Można się wiele dowiedzieć, nauczyć np...jak wydoić kozę ;) Poczęstowani przepysznym droźdźowym ciastem i napojami rodem z babcinej spożarki, a to wszystko w otoczeniu przepięknych lasów, Odwiedziliśy caaałą gdakająco - kicająco - becząco - meczącą menażerię :) Dzieci w autokarze posnęły szczęśliwe i zmęczone ;) Szczerze polecam tym, którzy tęsknią za wspomnieniem wakacji na wsi. Ja z pewnością kiedyś jeszcze tam zawitam. Serdecznie pozdrawiamy!!!!

Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie