Stadnina Koni Maciukiewicz

Brak ocen
Nowęcin · pomorskie

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie

Oferta

Realizowane cele edukacyjne

Edukacja w zakresie produkcji roślinnej

Edukacja w zakresie produkcji zwierzęcej

Tematyka zajęć edukacyjnych

Edukacja regionalna

Edukacja regionalna

Ekologia

Ekologia

przygotowanie koni do pracy w zaprzęgu i pod siodłem; nauka i doskonalenie umiejętności jeździeckich

przygotowanie koni do pracy w zaprzęgu i pod siodłem; nauka i doskonalenie umiejętności jeździeckich

Przyroda

Przyroda

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Rolnictwo i zajęcia gospodarskie

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rekreacyjne

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe

Opis

Prowadzimy ośrodek jeździecki od 1992 r. W stadninie posiadamy ponad 50 koni przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy oraz doskonalenia umiejętności jeździeckich i sportu. Prowadzimy zajęcia dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania, jesteśmy jednocześnie doświadczonymi instruktorami jazdy konnej.

Zapraszamy na obozy jeździeckie, a wszystkich zainteresowanych na wczasy w siodle,  którym zapewniamy niecodzienną atrakcję jazdy konnej nad morzem. Dysponujemy ujeżdżalnią krytą i otwartą. Od kilku lat organizujemy zawody konne w skokach przez przeszkody, rajdy konne i Hubertusy.

Nasz ośrodek oddalony jest około 1 kilometra od Łeby, w niedalekiej odległości od  jeziora Sarbsko i w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego.

Prowadzimy też sezonowo restaurację „Pod Gołębnikiem”, w której serwujemy zawsze świeże lokalne dania, do czego nas obliguje członkostwo w Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Architektura domu nawiązuje do historycznego budynku gołębnika z 1789 r., który stanowi jej centralny element. Pobliski zamek, gołębnik, jak i nasza posesja należała kiedyś do starego szlacheckiego rodu Wejherów.

Rozległy i bezpieczny teren w niczym nie ogranicza swobody naszych gości, tutaj każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla gości i grup zorganizowanych organizujemy przejażdżki bryczką i wozem taborowym po okolicy. Dysponujemy komfortowo urządzoną bazą noclegową. Od 15 lat prowadzimy zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą głównie z zakresu hodowli i użytkowania koni. Lokalizacja naszego obiektu zobowiązuje nas do edukacji z zakresu dziedzictwa kulturowego miejscowości.

Na zajęcia edukacyjne zapraszamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych. Grupy zorganizowane zapraszamy na  krótkie pobyty bez noclegu. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mini zoo, w którym królują osiołki i kozy.  Serdecznie zapraszamy przez cały rok!

Zakres oferty

Pobyt z wyżywieniem

Program jednodniowy bez noclegu

Program kilkudniowy z noclegiem

Zwiedzanie biletowane

Dokładna lokalizacja zagrody

Otwórz nawigację
Nowęcin 4,
84-360 Łeba

Opinie

(Ta zagroda nie posiada jeszcze żadnej opinii)
Dodaj własną opinię
Twoja ocena

Zobacz zagrody w tej okolicy

Zobacz wszystkie